ZVEZDI PRIPAO DRAMATIČNI VEČITI DERBI PROTIV PARTIZANA! Crveno-beli odbranili domaći teren (VIDEO/FOTO)
Slavlje Jaga Mateusa na večitom derbiju, Foto: Starsport©

FINALE ABA LIGE

Završeno
22:35h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan sa 85:82 u prvoj utakmici finalne serije ABA lige u hali "Aleksandar Nikolić."

Džejms Naneli je pogodio trojku za 5:2, a onda su tri otvorene trojke promašili Branko Lazić, Rokas Gedraitis i Džoel Bolomboj.

Jago Mateus je pravio probleme Partizanu, ali su crveno-beli promašili četiri slobodna bacanja u prvih šest minuta.

Jago Mateus tokom večitog derbija
Jago Mateus tokom večitog derbijafoto: Starsport©

Miloš Teodosić je dao trojku za izjednačenje, a onda je Dejan Davidovac bio precizan iz ugla za 15:13 u korist Crvene zvezde.

Aleksa Avramović briljirao je u prva tri minuta druge četvrtine, a u tim trenucima su crno-beli imali tada najvećih plus pet.

Detalj sa večitog derbija
Detalj sa večitog derbijafoto: Starsport©

Na plus sedam, gosti su otišli trojkom Avramovića, ali je uzvratio Teodosić, a onda je vratio Džejms Naneli.

Ponitka je povisio na plus devet, ali onda je kapiten Branko Lazić dao jednu, a Jago dve trojke za 35:35 i prvo poluvreme završeno je 39:39.

1 / 6 Foto: Starsport©

Na startu druge deonice se "pojavio" Nemanja Nedović, a posle trojke Davidovca i poena Jaga, domaćin je došao do tada maksimalnih 49:45.

Luka Mitrović je odveo domaćina na 54:48, a onda je usledila nova povreda Nikole Topića, a talentovani as je iznet sa parketa uz pomoć.

Ukazivanje pomoći Nikoli Topiću
Ukazivanje pomoći Nikoli Topićufoto: Starsport©

Miloš Teodosić dao je trojku za plus devet, uzvratio je Kevin Panter, a onda je Džejlin Smit trojkom vratio goste u igru.

Na početku poslednje deonice, "parni valjak" je poveo pošto je imao seriju 10:0, a Branko Lazić je nedugo zatim dao trojku za plus četiri.

Slavlje Branka Lazića na večitom derbiju
Slavlje Branka Lazića na večitom derbijufoto: Starsport©

Onda je na scenu stupio Džejms Naneli pošto je prvo dao trojku, a onda još jednu za izjednačenje.

Slavlje Džejmsa Nanelija na večitom derbiju
Slavlje Džejmsa Nanelija na večitom derbijufoto: Starsport©

Na 37 sekundi do kraja, crveno-beli su imali poen viška, ali se dogodio problem jer je stao sat kada je lopta bila kod Nemanje Nedovića.

Sudije su vagale i dosudile loptu za tim Janisa Sferopulosa, zbog čega je Željko Obradović bio veoma nezadovoljan.

Sudije u razgovoru sa Željkom Obradovićem i Janisom Sferopulosom
Sudije u razgovoru sa Željkom Obradovićem i Janisom Sferopulosomfoto: Starsport©

Arbitri su se vratili da gledaju snimak i podbacivanje se dogodile posle 10 minuta pauze i onda je u poslednjih 14 sekundi loptu osvojila Zvezda.

Dejan Davidovac je pogodio oba slobodna bacanja za plus tri na 11 sekundi do kraja, a onda je Džejms Naneli bio precizan oba puta sa penala.

Onda je Miloš Teodosić ubacio loptu, a Aleksa Avramović je krenuo da ukrade istu i usledilo je novo gledanje snimka.

Odnosno da se vidi da li se lopta odbila od Nedovića i Avramovića. Dosuđena je za domaćina, a Dejan Davidovac je pogodio oba penala za kraj.

U timu grčkog stručnjaka najefikasniji Jago Mateus sa 18 poena, po 14 Miloš Teodosić i Luka Mitrović, a na 12 je stao Luka Mitrović.

Na drugoj strani sjajni Džejms Naneli sa 27 poena. Kevin Parter imao je 13, a na 10 se zaustavio Aleksa Avramović.

Slavlje košarkaša Crvene zvezde
Slavlje košarkaša Crvene zvezdefoto: Starsport©

Naredni meč igra se u sredu od 19.30, takođe u hali "Aleksandar Nikolić."

01:12

Janis Sferopulos i Željko Obradović

(Espreso/V.P)

22:34h

40. minut - Nema trojke Kabokloa. Krade loptu Kaboklo, ali nema trojke Nanelija. Nema trojke Nedovića. Panter 2/2 za 81:80. Tajm-aut Sferopulos.

Promašio je Nedović dvojku, ali je svirana mrtva lopta. Pokvario se sat, arbitri utvrđuju koliko je vremena ostalo, a odluka je 14.7 sekundi.

Davidovac 2/2, tajm-aut Obradović - 83:80. Naneli 2/2 - 83:82

Davidovac 2/2 - 85:82. Avramović maši sa pola terena.

22:27h

38. minut - Nema trojke Teodosića, kao i Nanelija. Jago 2/2. Ponitka 2/2. Nedović 2/2. Gubi loptu Ponitka. Jago pogađa dvojku uz faul - 80:78.

Tajm-aut Obradović. Jago je pogodio dodatno slobodbno bacanje - 81:78.

22:17h

36. minut - Naneli trojka! Dva poena Jaga. Trojka Naneli za 71:71! Ne pogađa Jago. Naneli 2/2. Teodosić 3/3. Kaboklo 1/2. Kaboklo sada 2/2 - 74:76.

22:13h

34. minut - Faul u napadu za Jaga. Blokira Bolomboj pokušaj Ponitke. Trojka Lazić i tajm-aut Obradović - 69:65.

22:07h

32. minut - Lazić maši, Smit dva poena. Nema poene Zvezde. Kaboklo dva poena. Maši Jago, ali je Kaboklo gazio aut liniju. Čelendž traži Obradović.

Nema promene odluke. Dvojka Bolomboj - 66:65.

22:01h

30. minut - Dvojka Smita. Trojka Teodosić! Vraća trojku Panter! Nema trojke Gedraitisa. Trojka Smita i tajm-aut Sferopulosa - 64:61.

Nema trojki Teodosića i Ponitke.

21:52h

28. minut - Mitrović 2/2 za 55:48. Ledej 2/2.

Topić posle pada uz pomoć članova stručnog štaba izlazi sa parketa. Izgleda da je u pitanju povreda noge, skandiraju mu navijači.

Teodosić 2/2. Trojka Naneli. Zakucavanje Mitrović. Nema trojke Ledeja. Mitrović 2/2 - 61:53.

21:47h

26. minut - Jago 2/2. Avramović i Panter su promašili trojke, a onda i Aleksa dvojku. Mitrović je pogodio dvojku, ali ne i dodatno slobodno bacanje - 53:48.

Detalj sa večitog derbijafoto: Espreso/Tamara Trajković

Isteklo je vreme za napad Partizanu - 53:48.

21:42h

24. minut - Faul u napadu Kaminskog. Prodor Nedovića. Promašio je trojku Kaminski. Trojka Davidovac za 47:43! Dvojka Kaminskog. Naneli 1/2.

Promašio je Bolomboj iz okreta. Smailagić dvojka - 49:48.

21:35h

22. minut - Nedović 1/2. Kaminski 2/2. Gazio je Nedović aut liniju. Naneli dva poena. Dvojka Nedović - 42:43.

21:15h

20. minut - Nema trojke Ledeja. Jago 2/2. Ostao je Kaminski sam na šutu za tri, ali nije pogodio. Nerezonski šut za tri poena Jaga.

Odlična reakcija Gedraitisa u odbrani. Dva poena Davidovca, a onda i Ledeja. Tajm-aut Janis Sferopulos - 39:39.

Izmena: 21:22h
21:12h

18. minut - Nema poena Pantera. Trojka Jago za 35:35 i novi tajm-aut Obradovića.

Naneli dva poena. Nisu pogodili trojke Gedraitis i Nedović - 35:37.

21:04h

16. minut - Trojka Naneli! Nema trojke Teodosića, faul Davidovca. Ponitka 2/2. Trojka Lazić! Gedraitis 1/2. Nije pogodio trojku Kaminski.

Dvojka Jaga - 32:35 i tajm-aut Željka Obradovića.

20:59h

14. minut - Domaćin bez poena. Avramović 2+1. Topić dva poena. Avramović dva poena. Bolomboj 1/2. Avramović trojka! Teodosić trojka - 26:30.

Izmena: 21:35h